6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından millî eğitim ailesi üretim ve yardım seferberliği ilan etti. Yaraları sarmak için yapılan çalışmalara, özel eğitim meslek okullarında eğitim gören özel öğrenciler de büyük katkı sağladı.

Deprem felaketinden etkilenmeyen illerde bulunan özel eğitim meslek okullarının tamamı, on bir il merkezinde başlatılan kampanyalara katılarak yaraları sarmak için tek yürek oldu. Meslek edindirme atölyelerindeki öğretmen ve öğrenciler ellerinden geldiğince depremden etkilenen vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca depremden etkilenen on bir ilde bulunan hasarsız durumdaki özel eğitim meslek okulları, felaketin ilk gününden bu yana vatandaşlara ev sahipliği yapıyor.
 Dayanışma kapsamında Erzurum Palandöken Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri ürettikleri ekmek, çorba ve battaniyeleri deprem bölgesine gönderdi.
 İstanbul Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri; meslek edinme atölyelerinde çadır, çadır demiri, atkı ve bere üretimine devam ediyor. Üretimi yapılan ürünler Kahramanmaraş'a gönderiliyor.
 Tekirdağ Çerkezköy Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Çorlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencileri de bere, atkı, pijama, eşofman gibi ürünleri hazırlayarak Malatya'ya gönderiyor.
 Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulunda atkı, bere gibi kışlık giysilerin yanı sıra depremzede çocuklar için ahşap oyuncaklar hazırlayarak bölgeye gönderiliyor.
 İzmir Konak Özel Eğitim Meslek Okulu ise dayanışmaya bebek yorganı, nevresim takımı ve şal üreterek dâhil oluyor.
 Karabağlar Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu ve Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, ahşap ve pelüş oyuncak ile seramik kukla üreterek psikososyal destek ekiplerine ulaştırıyor.
Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı