Siyaset yaptığı dönemde Çanakkale ile yakından ilgilenen Eski İçişleri Başkanı Mehmet Gazioğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük şirketi olan Bursa Ekmek ve Besin Sanayi (BESAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan oğlu Orkun Gazioğlu’yu ziyaret etti. Ziyarette Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı ve başkan yardımcısı Hafize Akıncı da yer aldı.

 

DYP’de iki dönem Bursa Milletvekilliği’ni yapan ve aynı zamanda İçişleri Bakanlığı’nı da yapan Mehmet Gazioğlu, Bursa Büyükşehir Blediyesi’nin en büyük şirleti olan BESAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan oğlu Orkun Gazioğlu’nu tebrik etti. Hayırlı olsun ziyaretine gelen Bursalı muhtarlara bir konuşma yapan eski bakan Gazioğlu, muhtarlara seslenerek “Oğlumu ilk önce Allaha sonra size emanet ediyorum.” dedi.

Gazioğlu ise muhtarlara şirketi hep birlikte büyüteceklerini, büyükşehir belediye başkanının bu konuda talimatı bulunduğunu belirterek yeni yatırımlar olacağını söyledi.

Gazioğlu, 40 yıldır babası sayesinde siyasetin içinde olduğunu hatırlatarak, bundan sonra Bursa’ya yakışan bir çalışmayla köylerde üretilen ürünleri iç pazara dahil ederek kazançlarınız büyümesini sağlayacaklarını söyledi. Eski Bakan Gazioğlu, oğlunun ziyaretine uzun yıllardır görüştükleri Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı ve eşi Hafize Akıncı ile beraber gitti.

 

BHA