Çanakkale Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya; 18 Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyeleri Adnan Ayaz ve Uğur Altınağaç, Tarım İl Balıkçılık Şube Müdürü Seydi Ali Doyuk ve Çanakkale Bölgesi’nden 26 kooperatifin temsilcileri katıldı.
Çanakkale Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Hasan Uysal’ın başkanlık ettiği toplantıda; Çanakkale Bölgesi’nde balıkçılık ve su ürünleri sektörü çalışanlarının sorun, talep ve çözüm önerileri görüşüldü.
Toplantı hakkında bilgi veren Ramazan Hasan Uysal: “Balıkçılık ve su ürünleri sektöründe yaşanan sorunların araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması Komisyonu kurulacağı açıklandı. Biz de bu sektörde çalışanların oluşturduğu kooperatiflerimizle bir araya geldik ve Çanakkale Bölgesi’nde yaşadığımız sorunları ve çözüm önerilerini istişare ederek bazı başlıklar çıkardık. Çanakkale balıkçılık konusunda çok daha zengin hale gelebilir. Avlanma yasağı tarihleri, liman ve trol balıkçılık gibi sorunlar elverişsiz hale getiriyor. Sorunlarımızı ve önerilerimizi Mecliste kurulacak komisyona taşıyarak çözüm arayacağız. Tutkuyla bağlı olduğumuz işlerimizi daha verimli yapmayı istiyoruz” dedi.
 
Haber Merkezi