Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik sınavları başladı.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamız organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu TOBB MEYBEM A.Ş.  işbirliğinde toplam 52 adayın katılımıyla yeni bir sınav sürecine daha başladık. Bölgemizdeki işgününün niteliğinin arttırılması ve ilgili Mevzuat değişiklikleri çerçevesinde uygulanması amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilan edilen Ulusal Meslek Standartlarını takip ediyor ve sınavlar organize ediyoruz. Emlak sektörüne mesleki deneyim şartı getirildi. Adayların mevzuat değişiklerini çok iyi takip etmeleri gerekiyor” dedi.

Emlak Sektörü hakkında son dönemde önemli Mevzuat değişiklikleri olduğunun altını çizen Genel Sekreter Sandal; “Emlak sektöründe, yeni işyeri açma kriterleri değişti. Ticaret Bakanlığı tarafından 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete ile ‘Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik’ ile değişiklik yapıldı. Emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen adayların Mevzuat değişikliklerini çok yakından ve sıkı takip etmeleri gerekmektedir” diyerek yeterli sayıda talep olduğu sürece Odanın Mesleki Yeterlilik sınavları açmaya devam edeceğini belirtti.


Kaynak: Haber Merkezi