Kalkım İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen Meslek Tanıtım Etkinliği, öğrencilerin gelecekteki meslek seçimlerine ışık tuttu. Öğrenciler  farklı meslek dallarını yakından tanıma fırsatı sunan etkinlik kapsamında Kimya Mühendisliği ve Veteriner Hekimliği mesleği hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

Kalkım İlk ve Ortaokulu hem farklı meslekleri öğrencilere tanıtmak hem de  öğrencileri gelecekte seçecekleri meslek hakkında bilgilendirmek amacı ile okulda gerçekleştirilen ve yıl sonu faaliyet haftası kapsamında Veteriner hekimlik ve kimya mühendisliği meslekleri öğrencilere tanıtıldı. Okulda öğrencilerin konuğu olan Veterinere hekim Mehmet Şentürk, hayvanların nasıl tedavi edildiği, hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği ve nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgiler verdi.  Özellikle yaklaşan yaz aylarında su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına karşı öğrencilerin duyarlı olmasını söyledi.

Okulda öğrencilerin bir başka konuğu olan isim ise Kimya mühendisi Betül Şentürk oldu. Bölümü ve mühendislik hakkında yaptığı bilgilendirmede öğrencilere maddelerin kimyasal ve fiziksel süreçlerini inceleyip, yeni geliştirilen teknolojiyle ürünlerin daha verimli kullanılmasını sağladığı, disiplinler arası mühendislik dallarından olması nedeniyle kimya mühendislerinin; fizik, kimya ve matematik gibi farklı alanlarda üstün bilgiye sahip olması gerektiği bilgileri  öğrencilere aktarıldı.

Mine Yel

Foto:BHA