Çanakkale'nin Çan ilçesinde yaşanan olayda, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan 2 kişi kovalamaca sonucunda yakalandı. Şüphelilere orantısız güç uygulanması sonrasında bir polis mahkemece tutuklanırken, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Çan ilçesinde trafik kazasına karışan iki kişi polisin 'dur' ihtarına uymayarak araçla birlikte kaçtı. Ardından yaşanan kovalamaca sonrasında şüpheliler yakalandı. Şüphelilere orantısız güç uygulandığı, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Yaşanan olay sonrasında haklarında adli ve idari işlem başlatılan polisler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Polislerden biri tutuklandı. Diğer polis ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Çanakkale Valiliği’nden meydana gelen olay hakkında yapılan açıklamada, "11.06.2024 Salı günü 00.30 sıralarında Çan ilçemizde meydana gelen bir trafik kazasına karışan ve olay yerinden kaçan şahısların yakalanması sırasında görevli ekiplerimizin yaptığı davranış hiç bir biçimde kabul edilemez. Bu tutumları nedeniyle görevli 2 polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmış ve haklarında adli ve idari işlem başlatılmıştır. Çıkarıldıkları mahkemece polis memurlarından biri tutuklanmış, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır” denildi.

 

Mine Yel

Foto:BHA