Biga TSO yönetimi, Biga'yı e ticaret anlamında modüler mobilyanın marka ilçesi ve başkenti yapmak için kolları sıvadı. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, e ticaret yapan modüler mobilya üreticisi üyeleriye Teknopark yönetimini bir araya getirdi.

 

Teknopark Müdürü Doç. Dr. Erkan Bil ile Çanakkale Teknopark TTO Koordinatörü Hakan Ünsal ve Öğretim Görevlisi Kadir Yılmaz, Biga TSO üyeleriyle bir araya geldikleri toplantıda, Biga'da modüler mobilya işiyle ilgilenen iş insanlarının e ticaretteki gücünü arttırmak için gerekli olan adımları görüştüler. Toplantıda Biga TSO Başkan Yardımcısı Sedat Çakır, Biga TSO Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır, Biga TSO No'lu Meslek Komitesi (Diğer İmalat Sanayi ve Madencilik) Başkanı Ali Aydın, oda yönetimi ve meclis üyeleri ile sektör temsilcileri katıldılar.

 

Toplantıda Çanakkale Teknopark TTO Koordinatörü Hakan Ünsal süreçle ilgili bir sunum yaparken, Çanakkale Teknopark Müdürü Doç. Dr. Erkan Bil ise sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Doç. Dr. Bil, sürecin başlamasıyla birlikte alınacak devlet desteklerinin önemli olduğunu, yüzde 75'lere varan teşviklerin olduğunu ve en önemlisinin Çanakkale Teknopark'ın teknik ve bilimsel desteğinin olacağını ifade etti.

 

Sürecin başlamasıyla birlikte saha ve pazar araştırmaları ile Çanakkale Teknopark'ın yürüteceği bir çalışma programı oluşturulacak. Yine süreç içerisinde Biga'da e ticaret üzerinden modüler mobilya işini yapan iş insanları, Çanakkale Teknopark öncülüğünde ve teknik maddi teşviklerle Amerika ziyareti planlananacak. İş insanları Amerika'da yatırımcılarla ve müşterilerle birebir görüşme gerçekleştirecekler.

 

Haber merkezi