Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitiminde sorgulamaya, araştırmaya, ürün geliştirmeye, buluş yapmaya dayalı eğitimi Scientix Portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan, öğretmenlere, akademisyenlere, okul yöneticilerine, ailelere ve STEM eğitimi ile ilgilenen tüm kişilere açık bir proje olan Scientix Projesi ile ilgili öğretmenlere bilgiler verildi.

2010 yılı Mayıs ayında kullanıma açılan öğretmenlerinin derslerinde kullanabilecekleri, öğrencilerin sorgulama, bilimsel düşünme, araştırma, buluş yapma ve üretim becerilerini geliştirmeye yönelik sorgulama temelli STEM eğitimi projeleri ve materyallerinin paylaşıldığı Scientix Portalı ile ilgşili Çanakkale’deki öğretmenlere proje hakkında bilgiler verildi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde Scientix Türkiye Ulusal Destek Noktası olarak çalışan Dr. Tunç Erdal Akdur, Rümeysa Demir ve Uğur Doğan'ın konuşmacı olarak katıldığı ve çevrimiçi gerçekleştirilen   Scientix Koordinatörü Pınar Altuncu moderatörlüğündeki   ‘STEM Eğitimi Nedir?’  seminer gerçekleştirildi.    Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen çevrim içi seminerde ‘STEM Eğitimi Nedir? STEM Okulu Etiketi, STEM Keşif Kampanyası’ konularında öğretmenlere bilgi verildi.

 Haber Merkezi