Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geleceğin peyzaj mimarları ile sektörün tecrübeli isimlerini buluşturan söyleşi programına;  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, paydaşlarla yapılan işbirliklerinin önemine vurgu yaparak; “Paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz güçlü iş birlikleri sonucunda ortak birçok etkinliğe imza atıyoruz. Bugün de bu etkinliklerden birindeyiz.    Bu söyleşi kapsamında özellikle öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında yapması gerekenleri sizlerin vizyonu ile öğrenmesi onlara çok şey katacak. Ben başta Doç. Dr. Alper Sağlık olmak üzere bölümdeki tüm öğretim üyelerine teşekkür ediyorum dedi.

 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde gerçekleştirilen söyleşiye; Aliağa Belediyesi AliaKent A.Ş Genel Müdürü Yalçın Erduran, Meta Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Aktaş, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Karaman, Turkçim Satış ve Pazarlama Müdürü Gamze Yalçın katıldı. Programın Moderatörlüğü H. Remzi Adıyaman, Üniversite Koordinatörlüğünü ise Doç. Dr. Alper Sağlık üstlendi.

 Söyleşi, öğrencilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

 

Kaynak: ÇOMÜ