Yerel seçimlere doğru hızla gidilirken Çanakkale Belediye Başkan adayları da belli oluyor. İYİ Parti’den sonra en çok merak edilen CHP’nin adayı da açıklandı. 4 aday adayı olduğu CHP’de parti genel merkezi tarafından CHP eski genel başkan yardımcısı ve Çanakkale eski milletvekili Muharrem Erkek aday gösterildi. İsmi açıklandıktan sonra Ankara’dan Çanakkale’ye gelen Erkek önceki gün partililerle buluştu. CHP il başkanlığının bulunduğu sokakta yoğun bir ilgi ile karşılanan Erkek burada yaptığı konuşmada tekrar belediyeyi kazanacaklarını vurguladı. Erkek, "Bizler cumhuriyetçiyiz. Bizler Atatürkçüyüz. Bizler Atatürk milliyetçisiyiz. Yurt severiz, sosyal demokratız. Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri, felsefesi Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasinin güvencesidir. Türkiye'nin güvencesidir, Cumhuriyet Halk Partisi. Onun için hiç kimse unutmasın. Gericiliğe karşı, karanlığa karşı, Cumhuriyet düşmanlarına karşı bugünde milyonlarca Kubilay olduğunu hiç kimse unutmasın. Onun için bizim asıl mücadelemiz, karanlıkla, cumhuriyet karşıtlığıyla, bu adaletsiz düzenle. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel demokrasiyi de katlettiler. Yerelde demokrasi olmadan ülkede demokrasi olur mu? Onun için bizim mücadelemiz bu. Bizler eşitliğe, özgürlüğe, adalete aşık insanlarız. Onun için bu adaletsiz düzenle mücadele ediyoruz. Onun için bu sistemle mücadele ediyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

Bizim mücadelemiz gelir dağılımdaki eşitsizlikle olacak. Biz bu kentte de çok ciddi yoksullukla mücadele edeceğiz. Daha çok bu kentin arka sokaklarında olacağız. İhtiyaç sahibi bir aile varsa hiç kimse görmeden onların yanında olacağız. Bu kentte her çocuk yeterli protein alsın diye mücadele edeceğiz. Her çocuğun evine süt, yumurta, et girsin diye mücadele edeceğiz. Sosyal belediyeciliği daha da büyüteceğiz. Daha da geliştireceğiz. Bizim temel görevimiz sosyal belediyecilik olacak. Çanakkale'de akıllı kenti kuracağız. Altyapıdan tutunda üstyapıya kadar bütün hizmetler teknolojiyle bütünleşecek. Bunların hepsini yapacağız. Projelerimiz hazır, kadrolarımız hazır, belediyemizde de çok nitelikli kadrolar var. Zaten liyakat sahibi uzman arkadaşlarla çalışıyoruz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde  31 Mart 2024'te önceki seçimlerde olduğu gibi yine kazanacağız. Bundan hiçbir endişemiz yok. Ama kazanan Çanakkale olacak. Kişilerin başarısı önemli değil, memleketin başarısı önemli, Çanakkale'nin başarısı önemli. Önce Çanakkale" dedi.

TEKRAR KAZANACAĞIZ

Erkek daha sonra CHP İl Başkanlığı ve CHP Merkez ilçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada da kısa bir konuşma yapan Erkek, "8 yıl milletvekilliği yaptım ben. Son seçimde başarılı olamadık. Ben milletvekili adayı da olmadım. O süreçte hem partimizin, tabanımızın hem de Çanakkale kamuoyumuzun, değerli hemşehrilerimin takdiriyle bu sürece geldik. Şimdi Çanakkale için çok çok çalışma zamanı. Çok çalışacağız. Sosyal belediyeciliği temel alacağız. Daha da geliştireceğiz.

"Bunun ayrıntılarını önümüzdeki süreçte paylaşacağız. Akıllı kent olacağız. Bütün belediye hizmetleri teknoloji ile bütünleşecek. Teknoloji ile birlikte yakından takip edilecek. Bütün sorunlar çok hizlı bir şekilde giderilecek. Bunları birlik, berabelik içerisinde yapacağız.

Çünkü bunu sokakta görüyorum. Her gün sokaktayım. Çanakkale kararını vermiş. Bizde Çanakkale'ye layık olacağız. Hemşerilerimize layık olacağız. Hep birlikte çok çalışacağız. Değişimin yüz yılı başladı. Asıl değişimi inanıyorum ki ülkede de gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerde başarılı olmamız çok çok önemli. Çünkü ondan sonra gerçekleşecek genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçiminde ben gerçek değişimin yaşanacağına inanıyorum" dedi.

Tuba Demirtaş

Foto: BHA