Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla, Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerçekleşmesine katkı sağlayacak Cumhuriyetimizin referans projelerini tanıtmak amacıyla 18 Mart İlkokulu 3-E sınıfı öğrencileri tarafından öğretmenleri Hüsna Asya Çobanoğlu’nun desteği ile hazırlanan yerli ve milli teknolojik ürünlerin maketlerinin sergilendiği  Yerli ve Milli Teknolojiler Sergisi” açıldı.

18 Mart İlkokulu bahçesinde açılan sergiye; Vali İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, 18 Mart İlkokulu Müdürü Ethem Turhan,  idareciler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Yerli ve milli imkanlarla üretilen Bayraktar TB2, TUSAŞ HÜRKUŞ, TCG ANADOLU gemisi, VANTİLATÖR, GÖKTUĞ füzesi, ATAK T129 helikopteri, KAAN milli muharip uçak, GÖKTÜRK uydusu, TUSAŞ ANKA, RAHVAN uçak çeker, TOGG elektrikli araba, GÖKBEY genel maksat helikopteri gibi teknolojik ürünlerin maketlerinin hazırlandığı sergiyi gezen Vali İlhami Aktaş,  öğretmen ve öğrencilerden maketler hakkında bilgi aldı.

 

Öğrencilerin, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG'u da inceleme fırsatı buldukları sergi açılışında Vali İlhami Aktaş, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriyi izledi.

 

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, Türkiye Yüzyıl’ında çocuklarımızın vizyonunu geliştirmek için bu tür etkinlilerin önemine değinerek, serginin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

 

Haber Merkezi