Son zamanlarda Türkiye genelinde suçlulara karşı büyük operasyonlar düzenleniyor. Memnuniyetle karşılanan bu operasyonlara Çanakkale Emniyet Müdürlüğü de önemli katkı sağlıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, önemli bir  operasyona daha imza attı. Çanakkale genelinde “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, birden fazla kişi tarafından nitelikli yağma, tefecilik, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarına yönelik operasyon düzenlendi. Kent merkezi ve Biga, Çan, Ezine ilçelerindeki toplam 21 adrese eş zamanlı olarak yapılan ve 'Hijyen' adı verilen operasyonda, 14 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarındaki aramalarda, ruhsatsız 3 tabanca, çok sayıda mermi, delici, kesici ve yaralayıcı aletler ile farklı kişiler adına kayıtlı çek, senet, tapu, araç ruhsatlarına el konuldu.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Z.K.Ö., C.Ö., İ.T., M.D., S.D., A.A., F.C., M.İ., S.Ç. ve E.Ç. çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, 4 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Öte yandan operasyon çerçevesinde 11 şüphelinin tüm mal varlıklarına, 5 şüpheliye ait 8 şirketin ise hesaplarına el koyulması talebinin ise mahkeme tarafından değerlendirildiği öğrenildi.

 

Bünyamin Nami Tonka