İçişleri bakanının değişmesi ile beraber Türkiye genelinde suç örgütlerine yönelik büyük operasyonlar yapılıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de tüm suçlulara ve suç örgütlerine göz açtırılmıyor. Bu konuda Çanakkale Emniyet Müdürlüğü de önemli çalışma yapıyor. Emniyet müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde geçen ay 22 operasyon düzenledi. Operasyonlarda, kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirmek, tehdit, adil yargılanmayı etkilemeye teşebbüs suçundan, kişilerin hayat ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapma veya satma suçlarından olmak üzere suçlulara yönelik çalışma yapıldı.

 

Bu olaylarda toplam 31 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. Şüphelilerden 2’si çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Diğer şüpheliler Cumhuriyet Savcılığının talimatları ile serbest bırakıldı.

 

Gerçekleştirilen operasyonlarda 15 adet tabanca, 15 adet şarjör, 796 adet fişek, 4 adet, bıçak, 1 adet muşta, 69 adet boş kovan, 7205 adet doldurulmuş sigara, 12 adet elektronik sigara, 1 adet askeri kimlik kartı, 1 adet yabancı kimlik kartı, 3 adet elektronik sigara, 476 adet sigara sarma kağıdı, 8 paket tütün, 97 adet sikke, 450 adet tarihi obje, 6 adet elektronik sigara, 170 adet puro, 52 paket kaçak sigara, 590 paket sarma kağıdı, 3 paket sigara filtresi, 1 adet makaw cinsi papağan, 5 adet yol izin belgesi ele geçirildi.

 

Mine Yel

Foto: Emniyet