Genel seçimlerde zaferle çıkan Cumhur İttifakı, yerelde de çalışmalarını sürdürüyor. Genel seçimden sonra AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ile MHP Çanakkale teşkilatları arasındaki bağ daha da güçlendi. Daha önce pek karşılanmayan görüntü MHP Çanakkale Teşkilatı’nın Çanakkale’ye ziyaretinde ortaya çıktı.

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, TBMM’deki makamında MHP Çanakkale Teşkilatı ile görüştü. Ziyarette MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve beraberinde Çan İlçe Başkanı Halil Turhan, Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Eceabat İlçe Başkanı Ayhan Bayram, İl başkan Yardımcısı Sinan Arıcı ile Eceabat teşkilatı mensupları Ergün İnağ, Hakan Erlik ve Mehmet Özbilen yer aldılar. Görüşmede Cumhur İttifakı’nın Çanakkale’deki faaliyetleri ele alınırken, ilkesel bir birliktelik olan Cumhur İttifakı’nın diğer ittifaklar gibi pazarlıklarla yürümediği ve dünyaya aynı pencereden bakanların birlikteliği olduğunun altı çizildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin neden önemli olduğunun altını çizen Gider; “Seçimden sonra dünyada ve ülkemizde olan gelişmeleri düşünün. Erdoğan yerine Kılıçdaroğlu seçilmiş olsaydı Türkiye bu badireleri nasıl atlatacaktı? Gazze’de yaşanan durum ortada. Kendi koltuğunu korumak için kırk takla atanlar, bu katliamı dile getirmeye dahi cesaret edemezlerdi. Bu açıdan MHP’nin katkıları bizler için kıymetliydi. AK Partili dava arkadaşlarımın yanı sıra, MHP’li hemşehrilerimize de özel olarak teşekkür ediyorum” dedi.

 

YEREL SEÇİMLERDE İŞBİRLİĞİ MESAJI

Daha önce Ankara’da pek görülmeyen bu tablonun yaşanması, Cumhur İttifakı’nın Çanakkale teşkilatlarında memnuniyetle karşılandı. Yapılan bu görüşmenin yerel seçimlere de yansıyacağı belirtiliyor. Hem belediye başkan adayları, hem de diğer adaylar için bu görüşmenin sıcak bir başlangıç olduğu belirtiliyor. Buradaki görüşmelerin Çanakkale’de de devam edeceği vurgulandı.

 

Mehmet Güler

Foto: BHA