Geçen haftasonu siyaset, CHP kurultayına kilitlendi. Kurultayda değişim isteyenlerin adayı Özgür Özel, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu yenerek yeni genel başkan oldu. Özel’in adaylığından itibaren yanında duran Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’da kongre sonunda yapılan seçimde CHP Parti Meclisi’ne seçildi. Parti meclisine Çanakkale’den seçilen tek isim olan Milletvekili Ceylan, yaklaşan yerel seçimler öncesi çok önemli açıklamalar yaptı.

PARTİ ÖRGÜTÜ ÇOK ÖNEMLİ

CHP’de Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayanlarla beraber birçok kişinin ismi geçiyor. Aynı şekilde diğer belediyeler içinde çok sayıda aday adayı var. Asıl merak edilen ise adayların nasıl seçileceğiydi. CHP Genel Merkezi’nde değişimle beraber bu konu da yavaş yavaş netleşmeye başladı.  Gazetemizin sorularını cevaplayan Ceylan, yaklaşan yerel seçimler öncesi bu konuda önemli açıklama yaptı. Milletvekili Ceylan, üzerine basa basa belediye başkan adaylarının parti üyeleri bazlı ön seçimle belirlenmesi gerektiğini, bu tercihin aynı zamanda anketlerle de desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Bu görüşün CHP Parti Meclisi’nin değil kendi görüşünün de olduğunu belirten Ceylan, bu görüşünü parti meclisinde de dile getireceğini vurguladı. Kongrede çıkan CHP’nin yeni yönetiminin örgütlere çok önem verdiğini vurgulayarak, parti üyelerinin görüşlerinin her zaman çok önemseyeceklerini sözlerine ekledi.

Mehmet Güler