İlçedeki büyük ihtiyacı giderecek olan salon, Toplam 7.500 metrekare alana sahip. 600 metrekare kapalı düğün salonu alanı, 500 kişilik kapasiteli, bin 530 metrekare açık düğün salonu alanı, bin metrekare yeşil alanı olacak. Salonun ayrıca 60 araçlık otoparkı da yanında yer alacak.

 

Salon hakkında bilgi veren Eyüp Yılmaz, “Lapseki Her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Bunun yanında ihtiyaçlarda artıyor. Yaz aylarında 40 bini bulan bir ilçe olduk ve bununla birlikte ihtiyaçlarda ona göre artıyor.

Özellikle şunu söylemek istiyorum Lapseki’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Yeni bir projeyle Lapsekililerin karşısındayız.

Yaklaşık bir ay kadar önce  kazmayı vurduğumuz yeni düğün salonu inşaatı hızla ilerliyor Lapseki’nin ihtiyacı olan hem kapalı, hem açık düğün salonunu  2024 yılı düğün sezonuna Allah’ın izniyle yetiştireceğiz.

Düğün sonunun yapıldığı alan toplamda 7500 metrekare alan hemen 1915 Çanakkale köprüsünün karşısında. Lapseki  belediyesi olarak burayı satın aldık.   Bu satın aldığımız alana kapalı ve açık olmak üzere iki bölümden oluşuyor 700 metre kapalı alan olacak içerisinde yemekhanesi olacak, yaz günlerinde düğün yapılabilmesi için 600 metrekare alan var, ön tarafı deniz. Otoparkıyla, kapalı ve açık düğün salonuyla, sahiliyle, kafesiyle birlikte tam bir çok güzel bir tesis olacak burası. Bittiği zaman Lapsekililer görecek burası uzun yıllar Lapsekili vatandaşlarımızın isteklerine cevap veren bir yer. Lapsekililer bizi izlemeye devam etsinler yakında yeni yeni projelerle onlara müjdelerimiz var” dedi.

 

Arzu Baladur