Mimarlar Odası Çanakkale Şubesi, Mimarlar Haftası etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği sempozyumla deprem gerçeğini masaya yatıracak.
Double Tree By Hilton'da 6 Ekim Cuma günü gerçekleşecek sempozyumda, yapısal deprem riskini azaltmak ve depremler üzerine analizler gibi konular ele alınacak.
Mimarlar Odası Çanakkale Şubesi tarafından, Mimarlar Haftası etkinlikleri kapsamında, 6 Ekim Cuma günü saat 14:00 ile 17:00 arasında “Dirençli Toplumlar İçin Mimarlık” sempozyumu gerçekleştirilecek. Double Tree By Hilton’da yapılacak olan sempozyumun açılış konuşmasını Mimarlar Odası Çanakkale Şube Başkanı Sevil Ural yapacak.
Panelin devamında ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler, ÇOMÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Doç. Dr. Ali Tolga Özden, ÇOMÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Prof. Dr. Arzu Başaran Uysal, ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Selen Aktan, depremve şehir planlaması üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.  Saat 19:30’da Marina Mezze’de yapılacak plaket töreni ve gala ile gün sona erecek.

Sempozyum, deprem gerçeğine karşı farkındalık oluşturmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Atakan Alkış