AK Parti tarafından Çanakkale’de düzenlenen Şehir Buluşmaları’na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, katıldı. Toplantıda Yazıcı, partililere Türkiye’nin durumunu özetleyerek yerel seçimlere yönelik şu mesajı verdi; “Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak."
 
Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, uçakla Çanakkale Havaalanı’na geldi. Burada kendisini AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Eski Milletvekili Mehmet Daniş ve parti teşkilatı karşıladı. Yazıcı, Çanakkale’de Deniz Polis Evinde düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları’ programına katıldı. Toplantıya, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Aynur Yavaş, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti ilçe ve belde Belediye Başkanları, partililer katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’yı, ‘Şehir Buluşmaları’ programı öncesinde Polis Deniz Evi önünde partililer karşıladı. Yazıcı, partililerle tek tek tokalaştı.

AK Parti'nin yürüyüşü ile Türkiye’nin büyüdüğü ve geliştiğini belirten Yazıcı, “AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var. Çünkü biz, Genel Başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyoekonomik engelleri azaltmak amacıyla bir araya gelmiş kadrolarız. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak diye düşünüyorum.
Ama AK Parti, millete var olduğu günden itibaren taahhüt ettiği gibi milletin hukukunu çiğnetmemek, her hal ve şartta milletin hukukundan yana bu ülkenin değerlerini koruyup, kollayarak yürüyüş sergilemek üzere var olduğunu unutmaksızın bu süreçlerde hep milletten yana tavır koymuş, darbecileri bertaraf etmiştir.
"21 yıldır bu millet AK Parti'yi yetki vermek suretiyle iktidara taşımış, yetkilendirmiş, güç ve destek vermiştir. Demokraside esas olan millet iradesidir. Biz siyasete faaliyet alanları itibarıyla dar çerçeveden bakmayız, geniş çerçeveden bakarız. Onun için yola çıkarken 14 Ağustos 2002'de kullandığımız sloganlar hala canlıdır. Bu sloganlarla yol haritamızı, iş görme tarzımızın çerçevesini belirlemiş, deklare etmişiz. Bunlardan hiç şaşmadık. Cumhurbaşkanı seçiminde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmek suretiyle egemenlik hakkını sandığa yansıtmış olması, iş olsun diye değil. Bunu hiç kimse küçümseyemez. Bunu küçümsemek millete değer vermemek anlamına gelir. Milletin tercihleri güçlüdür. Eleştirisini yapar vatandaşımız, yapacak. Biz her işi tam tekmil yaptık, böyle bir iddiada değiliz, eksiğimiz var. Sorunları, imkanlara göre planlıyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Bir taraftan da imkanların çözümü için gerekli kaynaklarımızı oluşturuyor, bunları ihtiyaçları projelendirmek suretiyle, öncelikleri belirleyerek yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz.
6 Şubat'ta 11 ilimizi kasıp kavuran 100 yılın felaketini yaşadık. Bu felaketin olduğu andan itibaren ilgili tüm kamu ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları planlama yapmak, bütün imkanları seferber etmek suretiyle yaralarımızı sarmaya, bu travmatik durumları rehabilite etmeye çalıştık. Bu ekonomik zorlukların ve sıkıntıların yaşandığı sürede, 6 Şubat depremi dolayısıyla hükümet üzerine yüklenen yükü de varın siz hesap edin. İki gün önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı da açıkladı, 2023 yılında yapılacak harcama 762 milyar. Deprem riskini gözetmek suretiyle bir taraftan yapılaşmayı gerçekleştirirken, kentsel dönüşümü icra ederken, bir taraftan da Türkiye yapması gerekenleri yapmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE GELİŞİYOR
Bir yerde yapılan seçimle yetkilendirildiklerinde, kendilerine oy veren, oy vermeyenleri asla ayırmadıklarını belirten Yazıcı, “Hizmet herkesin hakkı. AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var. Çünkü biz, Genel Başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyoekonomik engelleri azaltmak amacıyla bir araya gelmiş kadrolarız. AK Parti'nin yürüyüşü ile Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Türkiye'nin büyüyen milletler arasında bu gücüyle ve duruşuyla edindiği konum, bizim tarihimizin çok kıymetli sayfaları arasında yer almaktadır. Bunu kimsenin küçümseme hakkı ve lüksü yok. Millete hizmet yaparken bu perspektif hayati derecede önemli. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak diye düşünüyorum” dedi.
Yazıcı’nın konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Yazıcı’nın bu toplantıda özellikle yerel seçimlere sıkı hazırlanması ve daha çok çalışması istediği öğrenildi.

Bünyamin Nami Tonka
Foto: BHA