Festivallerin Çanakkale ayağının gerçekleştiği “Troya Kültür Yolu” etkinliğinin ikincisi 9 – 17 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenecek.
Çanakkale’mizin markalaşmasına katkı sağlayan, kültürel etkinliklerin artarak bilinirliğimize olumlu etki eden festivalin ikinci kez düzenlenecek olmasını büyük bir coşku ile karşılıyoruz.
ÇTSO olarak; geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen, 10 gün boyunca kültür, sanat, müzik, spor, çocuk etkinlikleri ile İlimizin ekonomisine, üyelerimize, esnafımıza, turizme ve tanıtımımıza büyük katkı sağlayan “Troya Kültür Yolu Festivali” kapsamında çalışanlarımız, üyelerimiz ve meslek gruplarımızda bulunan turizm sektör temsilcilerimiz ile birlikte elimizden gelen tüm desteği sağlamaya çalışmış, ÇTSO Çanakkale Evi’nde de Çanakkale Deniz Ticareti Tarihi sergimiz ile katkı vermiştik.
Bu yıl, ikinci kez düzenlenecek olan “Troya Kültür Yolu” öncesinde daha geniş kapsamlı bir çerçeve çizerek hazırlıkları tamamlamayı, festivalin daha geniş kitlelere ulaşarak İlimizin her anlamda değer kazanması için çalışmayı kendimize görev edineceğiz.
Bu doğrultuda; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız, ilgili kurumlarımız,  İlimizde saha çalışmaları yapan ve Festival boyunca emek harcayan hemşerilerimiz, diğer paydaş kurumlarımız ve Çanakkale halkı ile birlikte el ele vererek bu festivalin, her yıl üzerine artı koyarak kalıcı hale gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
Festivalin İlimizde ikinci kez yapılmasını sağlayan T.C. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, Festivale büyük bir başarıyla tekrar ev sahipliği yapacak Gelibolu Tarihi Alan Başkanımız Sayın İsmail Kaşdemir ve ekibine, ilgili kurumlara ve etkinliklerin kusursuz olması için İlimizde saha çalışmaları yapacak tüm çalışanlara teşekkür ederiz”
 
Haber Merkezi