AK Partili Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin töreni öncesinde ulusal televizyonların konuğu oldu. Ülke gündemini değerlendiren Gider, gelecek 5 yıl boyunca, Türkiye’nin geçmiş 20 yılında yapılan yatırımların meyvelerini toplayacağını ifade etti. CHP’nin sandıklara hakim değildik söylemini de eleştiren Ayhan Gider; “Bir kağıdı, genel merkezlerine ulaştırmaktan acizler. Bunlar mı memleketi yönetecekti?” dedi.
 
TBMM’de düzenlenen yemin töreni sırasında Türkiye’nin gözü Gazi Meclis’e çevrildi. Ulusal televizyonlar da, meclis bahçesinden yaptıkları yayınlarla ülke gündemini ve gelişmeleri aktardılar. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de Ülke Tv, Akit Tv ve Tvnet yayınlarına konuk olarak gelişmeleri aktardı. Gelecek dönemin nasıl olacağına dair soruları yanıtlayan Gider, ekonomide hızlı bir iyileşme beklediğini ifade ederek; “Önümüzdeki 5 yıl, geçtiğimiz 20 yılın hasat yılı olacak. Bugüne kadar ilmek ilmek kazdıklarımızın, hayata geçirilme yılı olacak. Ben ekonomide çok hızlı bir şekilde iyileşme bekliyorum. Dünyanın her yerinde ekonomide bir sıkıntı var. Özellikle gıda ve konut sektöründe. Biz de etkilendik bundan. Yeni ekonomi ekipleri kurulur her şey yapılabilir ama AK Parti’nin ekonomiye bakışı her zaman insanı önceleyen bir bakıştır. Sermaye sahiplerinin beklediği; ücretler sabit kalsın, memurlar emekçiler enflasyonun altında ezilsin. Bunlar yok. Ekipler muhakkak yenilenir. Millet İttifakı adıyla bir araya gelip uluslararası destek alanlar, son 45 günde ciddi anlamda bir korku estirdiler. Ekonomi korktu, maaş alanlar korktu. Seçim geçtiği gibi her şey düzelmeye başladı. İnsanlara güven geldi. Ben ekonomide çok hızlı bir değişim bekliyorum” ifadelerini kullandı.
 
“ERDOĞAN’IN KAYBETMESİNİ İSTEDİLER”
Yabancı devletlerin dış politikada güçlü bir Türkiye istemedikleri için Erdoğan’ın kaybetmesini istediklerini dile getiren Gider, Kılıçdaroğlu’nun onlar için kullanışlı bir aday olduğuna değinerek; “Amerika da Avustralya da Yeni Zelanda da İngiliz aklıdır. Bunların şiarlarına göre;  ezeli ve ebedi dostlarımız düşmanlarımız olmaz, menfaatlerimiz olur diyorlar. Türk Devletini tanımak zorundalar. Atatürk zamanında da tanımak zorunda kaldılar. Bugün de tanıyacaklar. Seçimde farklı bir tabloyu tercih ederlerdi muhakkak. Kılıçdaroğlu’ndan yana olmak isterlerdi. Ama gün, o gün değil. Sadece onlar değil, bakın seçim daha çok yeni oldu. Fakat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan’daki olaylara da müdahil olarak aracılık yaptı. Dış politikada bizim hamilik görevimiz devam edecek. Biz söz sahibi bir ülkedeyiz. Sırbistan’da da varız, Rusya ile Ukrayna arasındaki krizde de varız.  Dolayısıyla dış politikamız, şahsiyetli bir şekilde devam edecektir. Zaten bizim karşımızda verilen mücadele buydu. Bizim bu dış politikamıza, iha-siha savunma sanayimiz ve enerji sektöründe yaptıklarımıza karşı verilen bir mücadeleydi.  ABD ile de İngiltere ile de yeni bir döneme girilir. Çünkü yeni bir gün başladı. Onlar, Erdoğan’ın kaybedeceğini düşünmekten ziyade, kaybetsin istiyorlardı. Kılıçdaroğlu onlar için kullanışlı bir adaydı. Daha çok oy alabilecek bir aday değil, kullanışlı bir aday istediler. Milletimiz aklıselim davranarak Erdoğan’ı seçti” dedi.
 
“BİR TANE KAĞIDI ULAŞTIRAMADILAR”
CHP’nin seçim sonrası ortaya attığı “sandığa hakim değildik” argümanını eleştiren Ayhan Gider; “Müthiş bir şekilde motive olmuşlardı. Şu kadar fark attık diye konuşuyorlardı. Sandıklara hakimiz diyorlardı. Bugün de diyorlar ki; biz sandıklara hakim değildik. Yahu siz sandıklara hakim değilseniz, memlekete nasıl hakim olmayı düşünüyordunuz? Bir diğer husus; sandıklara hakim olmak nedir? O sandıklar, şeffaf ve boş şekilde oralara gelmedi mi, hepinizin birer görevlisi yok muydu? Kaldı ki siz 7’li kalabalık bir ekiptiniz. Biriniz olmasa, diğeriniz olur. Islak imzalı tutanakları nasıl yetiştiremediniz, genel merkezinize? Bu kadar mı beceriksizsiniz? Bir tane kağıdı ulaştıramamışlar. Bunu bile beceremeyen insanlar, bir de memleket yönetecekler” dedi.
 
Haber merkezi