Devam eden yardım kampanyası, bu sefer Halk Bahçesi’ne taşındı. SMA hastası Merve Tekin’inin kampanyası için kermes açıldı. Kermeste satılan yiyecek ve ürünler Merve bebeğin tedavisi için kullanılacak. Bu süreçte Merve Tekin bebeğin SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığı için yapılan valilik izinli yardım kampanyasının yüzde 55 lik kısmı tamamlandı. Merve bebeğin tedavi olabilmesi için yüzde 45 lik tarafın toplanılması gerekiyor Ülkemizde deprem felaketinin gerçekleşmesiyle birlikte Merve bebeğin yardım kampanyası ikinci plana düştü. Merve bebeğin zolgensma tedavisi için kampanyanın hızlanması gerekiyor. Merve bebek sağlığına kavuşabilmesi için SMA hastalığında zamanın önemi artıyor, yaş gereği ve 1 kilo 400 gramı geçmeden tedavi olması için yardım kampanyasında mücadele ediliyor.  Merve bebek yaşama kavuşabilmesi için SMA hastalığında zamanın önemi vurgulanıyor. Merve bebeğin babası Ferdi Tekin, ‘’4.5 yaşında. 5 yaşına ilerliyor. Maalesef yaş kriterini aştı ama trake ve peg olmadığı için cerrahi bir müdahale gerekmiyor. Doktoru Merve’nin tedavisi sonuçlandığında yürüyerek geri göndereceğine söyledi.
Mervemiz 4.5 yaşında. 5 yaşına ilerliyor. Maalesef yaş kriterini aştı ama trake ve peg olmadığı için cerrahi bir müdahale gerekmiyor. Doktoru Merve’nin tedavisi sonuçlandığında yürüyerek geri göndereceğine söyledi. Böyle bir umudumuz var. Valilik izinli kampanyamız yüzde 55 ti. Duyarlı halkımız sağolasın destek çıkıyorlar ama hızlanmamız lazım. Merve’nin zamanı yok. 1 kilo 400 gramı var. Bu kilo aldığı takdirde tedavi hakkını kaybedecek. Hayallerine kavuşabilmesi ve okula gidebilmesi için en önemlisi de yaşayabilmesi için zolgensma tedavisine ihtiyacı var. Tedaviyi alabilmesi içinde duyarlı halkımızdan, devlet büyüklerinden ve iş adamlarından yardıma ihtiyacımız var’’ dedi.
 
Valilik izinli kampanyaya yardımda bulunmak isteyenler için alıcı babasının adı olmak üzere Ferdi Tekin, açıklamaya ise Merve yazarak TR 36 0001 0025 0752 6944 5550 07 iban numarası ile ya da MERVE yazıp 2809’a göndererek 20 TL destekte bulanabilirler.
 
Sedat Uz