İçişleri Bakanlığımız tarafından 06-12 Mayıs 2023 Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların trafik kurallarına uymaları yönündeki farkındalığının artırılması amacıyla bu sene “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” mottosuyla Trafik Eğitim Parkurunda depremzede çocukların bilgilendirildiği etkinlik, Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşti.
 
Vali İlhami Aktaş, programda Çanakkale’de misafir edilen depremzede çocuklara Emniyet ve Jandarma trafik personelleri tarafından verilen eğitim sunumunu izledi.
 
Ardından çocukların eğitim parkurundaki uygulamalı eğitimlerini izleyen Vali İlhami Aktaş, çocuklara trafik kurallarıyla ilgili sorular sordu. Çocukların trafik bilincinin oluşmasının çok önemli olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, “çocuklarımız Trafik Eğitim Parkurunda edindikleri bilgilerle çok daha bilinçli bireyler olarak yetişmekte ve trafik kültürünün oluşmasını sağlanmaktadır.” dedi.
 
Çocuklar ile trafik ekiplerinin “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftasını” kutlayan Vali Aktaş, çocuklara trafik eğitimi veren Emniyet ve Jandarma trafik personellerine teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.
 
Programda Vali İlhami Aktaş, İl Emniyet Müdürü Celal Taşçi, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman,  Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, Emniyet ve Jandarma trafik personelleri bulundu.
 
Haber Merkezi