Bu seçimin PKK için kritik önemde olduğunu belirten Gider, “Bu, PKK’nın varlık-yokluk seçimidir” ifadelerini kullandı. Ayhan Gider ile karşılaşan bir vatandaş ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci babası olduğunu belirterek dua etti.
 
AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale merkez ilçede bulunan esnafları ziyaret etti. Barbaros Mahallesi’nde gerçekleşen ziyaretler esnasında konuşan Gider, AK Parti’nin şu ana kadar çok sayıda projeye imza attığını belirterek; “Muhakkak ki, önümüzde yapılması gereken daha birçok iş var. Ama bu seçim, memleketin var olma seçimi. PKK açıklama yapıyor, bu seçim bizim varlık yokluk seçimimizdir diyor. Çok doğru söylüyor. Bu onların varlık yokluk seçimidir. Biz, köy köy, mahalle mahalle gezip hem yaptıklarımızı hem yapacaklarımızı anlatmaya hem de bu seçimde kim hangi ittifaka destek veriyorsa, bunu anlatmaya devam edeceğiz. Ben gerek ilçelerde, gerekse köylerde, insanların teveccühünü mutlulukla izliyorum. Buna da layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz”
 
“ERDOĞAN BENİM İKİNCİ BABAM”
 
Ziyaretler sırasında Ayhan Gider’in yanına gelen Necla Kanar isimli bir vatandaş ise Erdoğan’a dualar ettiğini belirterek; “Ona çok iftiralar atıyorlar. Benim babam öldü. İkinci babam da Erdoğan. Ona iftira edenler, diğer dünyada yanacak” dedi. Gider de vatandaşa, “İnşaallah bu dünyada da onları iktidar etmeyeceğiz” diyerek karşılık verdi.
 
 
Haber merkezi