Vali İlhami Aktaş’ın Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadığımızı aktaran Vali Aktaş mesajında şu ifadeleri kullandı; “Toplumsal hayatımızın simgeleşen günlerinden biri olan ve insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımız, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir. Yaşadığımız bu güzel memleketin, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır.
 
Çanakkale Valiliği olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini diliyorum.
 
Kıymetli Çanakkaleli hemşehrilerimiz; Pandemi, yeni varyantları ile devam etmektedir. Kurban Bayramında gerçekleştireceğimiz ziyaretlerimizde mesafe ve maske kurallarına uymaya özen gösterelim. Lütfen sağlığımız için kurallara uymaya riayet edelim.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramının milletimize, ülkemize, Çanakkale’mize ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, bu vesile ile tüm Çanakkaleli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”