Vali İlhami Aktaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anma programları kapsamında, 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler ile merkez Polis Evinde düzenlenen programda bir araya geldi.
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri onuruna düzenlenen programa; İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Emniyet Müdür V. Alaattin Tekin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Hasan Kaya’nın babası Şerif Kaya, kardeşi Hüseyin Kaya, 15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde açılan ateş sonucu yaralanarak gazi olan Nurettin Işkın ile Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde ateş açılması sonucu yaralanarak gazi olan Mustafa Cem Demirbağ ve ailesi, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen Uz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sebahat Korkmaz Demir ve Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Çanakkale İl Temsilcisi Muharrem Şahin katıldı.
 
Programda Vali İlhami Aktaş, sohbet ettiği 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerle 15 Temmuz millî irade destanının beşinci yıl dönümünde beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Program, şehitlerin rahmet ve minnetle anılmasının ardından sona erdi.


Kaynak: Haber Merkezi