Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen ‘M. Ecology’  isimli deniz süpürgesi boğazdaki müsilaj temizliğine başladı. Çanakkale'de bugüne kadar 911 metreküp müsilaj toplanırken, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ‘M. Ecology’  isimli deniz süpürgesinin çalışmalarını inceledi.

GESTAŞ iskele mevkiinde devam eden müsilaj temizliği çalışma alanında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen “M. Ecology 1” isimli Deniz Süpürgesi ile devam eden temizleme çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş’ın müsilaj temizliği çalışma alanı incelemelerine AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen de eşlik etti.

Marmara'nın kısa sürede eskisinden daha temiz hale geleceğini belirten Vali İlhami Aktaş, “En kısa sürede denizlerin temizlenmesi ve normale dönmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Çanakkale Boğazı ve sahil şeridinde görülen müsilajın temizlenmesi için vermiş olduğu desteklerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” dedi.

Damla Şener Okdaş