Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ülke genelinde yapılan aşılanmanın 35 milyonuncu dozunun Bayramiç ilçesinde yapıldığını duyurdu.
 
Dünyada can almaya devam eden korona virüse karşı mücadele devam ediyor. Bir yandan virüsün hızını kesmek içini yasaklar devam ederken, diğer taraftan ise vatandaşlar da kendini korumak için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat ediyor.

Tüm bu önlemler belli ölçüde virüsün hızını keserken, virüse karşı en büyük silah ise aşı gösteriliyor. Türkiye’de son zamanlarda aşıda resmen gaza basıldı. Daha önce yavaş ilerlemesi ile eleştirilen uygulamada yeni aşı yerleri de açılarak daha da hızlandı. Yaş sınırı aşağı inerken birçok meslek grubu da aşılanacaklar kategorisine alındı.
Bu nedenle Türkiye’de her geçen gün ivme kazanan aşılanmayla birlikte düşen vaka sayısının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca müjdeli haberi Twitter hesabından duyurdu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, “An itibariyle 35 Milyon doz aşıya ulaştık. 35 Milyonuncu doz aşı az önce Çanakkale Bayramiç’te yapıldı” ifadelerine yer verdi.
 
Hülya Öz