AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bayramiç Kaymakamlığını ziyaret ettikten sonra Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu ve kapalı spor salonu inşaatını yerinde inceledi. Turan, ardından Bayramiç Asımın Nesli Gençlik Derneği’ne misafir oldu.

“Bayramiç; tarihiyle, tarımıyla, değerleriyle güzide bir merkezimiz.” diyen Turan, “Bayramiç’te Üstad Mehmet Akif’in hatırası çok özel olmakla beraber, hem Müze evini yaptık hem de Akif’in babasının görev yaptığı camiyi restore ettik. Şimdi sıra aradaki taş köprümüzün restorasyonunda. Ödenek ayrıldı, inşallah bu yaz içerisinde restorasyonuna başlanacak. Ayrıca Bayramiç’imize güzel bir pansiyon ve kapalı spor salonu kazandırılıyor. 11 milyonun üzerinde bir yatırım bedeli olan bu pansiyonda 150 öğrencimiz yatılı kalabilecek. Tribünlü kapalı spor salonu içerisinde basketbol, voleybol ve futsal oyunları oynanabilecek. 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete girecek. Şimdiden gençlerimize, yavrularımıza hayırlı olsun.” dedi.

Daha sonra Bayramiç Asımın Nesli Gençlik Derneği'ne misafir olan Turan, “Gençlerimiz, çocuklarımız bizim göz nurumuz. Onlar için yaptığımız hiçbir yatırım boşuna değil. Özellikle gençlerimize yönelik STK’ların varlığı, bizi mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Programlara AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı, Bayramiç Kaymakam V. Hacı Arslan Uzan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, AK Parti Bayramiç İlçe Başkanı Sadettin Arslan, Bayramiç Asımın Nesli Gençlik Derneği Başkanı Gökhan Demirsöz, kurum müdürleri, STK temsilcileri iştirak etti. Turan, dernek tarafından düzenlenen "Asım'ın Neslinden Akif'e Mektuplar" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.


Kaynak: Haber Merkezi