Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için başlatılan kitap bağış kampanyasına, Çanakkale'de ilk bağışı Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit ile kızı Nisa Buğlem Karişit yaptı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan 'Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına ilişkin İş Birliği Protokolü' doğrultusunda gerçekleştirilen kitap bağışı kampanyası bugün başladı. Kampanya, 16 Haziran tarihinde sona erecek. Türkiye'nin 81 ilinde olduğu gibi Çanakkale'de de Adalet Sarayı Mahkemeler Bloğu zemin katta stant kuruldu. Standa ilk bağışı kızı Nisa Buğlem ile 'Sevgi Umut Hikayeleri' ve 'Hz. Peygamber' isimli kitapla Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit yaptı. Bağış sonrası, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit'e, 'Suç ve Ceza', kızı Nisa Buğlem Karişit'e ise 'Genç Werther'in Acıları' isimli kitap hediye edildi.

Kampanyanın Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan 'Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına ilişkin İş Birliği Protokolü' doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirten Karişit, "Bizde bu kampanyaya Çanakkale'den destek veriyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Bağış kampanyasında Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi Müdürü Alper Yancar ile adliye personeli de hazır bulundu.


Kaynak: DHA