Sağlıklı olana erişme adına en katkısız ürünleri tüketicilerle buluşturmak için yola çıkarak Kepez’de açılışı gerçekleşen Kavruz Organik Gurme lezzetler mağazasına ilk günden yoğun ilgi oldu.

Kavruz Gurme Mağazası ‘Doğadan sofranıza’ misyonuyla hareket ederek İşletme Sahibi Tolga Akçıl tarafından açıldı. Kepez Hamidiye Mahallesi Fatih Caddesinde Park 17 Evleri İş Merkezinde hizmet vermeye başlayan Kavruz  Gurme Mağazasının  açılışı Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan tarafından yapıldı. Açılışa çok sayıda kişi katılım gösterdi.

Kavruz mağazasının açılışı öncesinde konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan “ Kepez Hamidiye Mahallesi’nde TOKİ 960 konutları ile hızlı bir büyümeye geçtiğini ve Çanakkale yeni Devlet Hastanesi’nin bu mahalleye kurulması ile yapılaşmanın hızla artığını ifade etti. Yıllı yapılaşmanın bu mahallede nüfus artısını da beraberinde getirdiğine dikkat çeken Arslan “ Hızlı nüfus artışı ile Kepez’ in en önemli mahallelerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde doğal olarak mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını satın alabilecekleri yerlere de ihtiyaç arttı. Bugün açılışını yapacağımız Kavruz Organik Gurme lezzetler mağazası  Hamidiye Mahallesi konseptine uygun doğal ürünlerin satıldığı bir mağaza olacak. Bu önemli eksikliğin Hamidiye Mahallesinde giderecek olan Kavruz  Mağazasının  geniş doğal ürün çeşitliliği ile  hizmete geçirmesinden dolayı Tolga Akçıl’ e teşekkür ediyorum.” dedi.

‘’ÇANAKKALE HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR’’
Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ ın konuşmasının ardından Mağazanın açılışı yapıldı. Kavruz Gurme Market  işletmecisi Tolga Akçıl açılışın ardından yaptığı açıklamada İş yeri sahibi olarak kendilerinde ailesi ile birlikte Kepez Hamidiye Mahallesinde oturduklarını bilgisini vererek” Bizde Hamidiye Mahallesi sakiniyiz ve Hamidiye Mahallesinde bir Organik gurme lezzetlerin, ürünlerin bulunabileceği bir mağaza eksiğini gördük. Bu mahallede bu tarz ürünlerinin satışının olmamasının sıkıntısını ailem ve çocuklarım ile yaşadığımızdan dolayı bu mağazayı açma kararı aldık. Çanakkale ve Kepez için çok doğru ve iyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Kavruz  Organik Gurme Lezzetler Mağazasını açmaya karar verdiğimde kendi ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak bir yola çıktık. Yani bir  aile olarak bizim neye ihtiyacımız var, biz ne yemek istiyoruz, ne içmek istiyoruz bunu düşünerek çalışmalarımıza başladık. Ve Kavruz Mağazamızda müşterilerimizin beğenisine sunacağımız tüm markaların alanlarında en iyisi en doğalı ve en sağlıklısı olmasına çok özen gösterdik. Ayrıca mağazamızda raflara koyduğumuz tüm ürünlerin organik ürün olduklarına dair sertifikaları mevcuttur. Ayrıca bunu da yeterli görmedik mağazamızda bulunan tüm ürünleri 4 ay gibi bir sürede  denedik, tattık kullandık ve ondan sonra Kavruz mağazamızın tezgahlarında bulunacak ürün çeşitlerimizi belirledik. Bu süreçte elediğimiz ürün ve markalarda oldu. Amacımız yüzde yüz, katkısız ve bunun yanında organik sertifikaları olan ürünleri şu anda mağazamızın raflarında müşterilerimizin beğenisine sunmak. Kuruyemiş olsun, bakliyat olsun, aktar bölümü olsun ve en önemlisi de şarküteri bölümü olsun her alanda iddialıyız. Çanakkale her şeyin en iyisini hak ediyor. Kendimde bir Çanakkaleli olarak bunu söylemek istiyorum. Çanakkale’nin 50 sene öncesini de biliyoruz. O günlerden bugüne çok yol kat etti  Çanakkale. Bende bir Çanakkaleli olarak bir artı değer kazandırabiliyorsam çok mutlu olurum.” dedi.
 
Arzu Baladur