İçişleri Bakanlığının talimatıyla Korona virüsü salgını ile mücadele için Çanakkale’de Vali Orhan Tavlı başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Bayramiç’te Kaymakam Sercan Gökdemir koordinasyonunda vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor.

Çanakkale Valiliği tarafından Bayramiç Kaymakamlığı koordinasyonunda oluşturulan Vefa Destek Grubunun evden çıkamayan vatandaşların, alışveriş, gıda, sağlık, temizlik, banka, ptt, resmi kurum, lojistik, maske vb. birçok ihtiyacını sahada ve koordinasyonda bulunan toplam 87 personelle yerine getirdikleri aktarıldı.

22 Mart'tan bu yana toplam 13 bin 16 vatandaşın talebinin Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından yerine getirildiği, 376 adet ilaç; 587 banka; bin 318 adet gıda; 235 adet seyahat izni ile 10 bin 500 adet diğer konularda vatandaşlara yardımcı olunduğu iletildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada diğer çalışmalar ise şu şekilde aktarıldı: "?İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Vefa Sosyal Destek Grubu yardımları ve destekleri kapsamında, Bayramiç’de 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan ve tespit edilen ailelere Bayramiç Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından hazırlanan temel gıda ve temizlik malzemesi yardım kolilerinin dağıtımı devam ediyor.

Bayramiç Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından Bayramiç merkezi ve merkeze bağlı köylerde 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi toplam bin 318 aileye temel gıda ve temizlik malzemeleri yardımı yapılmıştır. Maske üretimi gerçekleştirilen Bayramiç Halk Eğitim Müdürlüğünde üretilen maskeler vatandaşlarımıza ve sağlık çalışanlarına teslim edilmeye devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Pazar/Satış Yerleri genelgesine istinaden Bayramiç Kaymakamlığı koordinasyonunda Bayramiç Belediyesi tarafından tüm işyerleri ve pazar alanları dezenfekte ediliyor ve sokak hayvanlarının günlük yemek ihtiyaçları karşılanıyor.

Bayramiç Kaymakamlığı koordinasyonunda Marketlerde, Pazar yerlerinde Sosyal Mesafe ve maske kullanımı için gerekli tedbirler alınarak kontroller ve denetimler sıkı bir şekilde gerçekleştiriliyor.
 
Valiliğimiz başkanlığında, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarımızın en hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için Bayramiç Kaymakamlığı, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaremiz, Emniyet - Jandarma birimlerimiz, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve kıymetli Bayramiçliler arasında çok değerli bir yardımlaşma ve dayanışma sergilenmektedir.

Vefa Destek Grubu Bayramiç Hükümet Konağında çalışmalarını sürdürmekte olup 112, 155, 156 ve 773 21 02 numaralı hatlardan merkezimize ulaşılabilmekte, vatandaşlardan gelen alışveriş, sağlık, temizlik, destek, gıda ihtiyacı, banka vb. talepler vatandaşların ikamet adreslerine göre en yakın lojistik ekibine yönlendirilerek Bayramiçli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya devam edilmektedir.

Bayramiç Kaymakamlığı Koordinasyonunda 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olup, hizmetini karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın hizmetini yerine getirmek üzere oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu 7 gün 24 Saat büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu görevlerini sürdürmeye devam etmektedir. Evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Bayramiçlilere şükranlarımızı sunuyoruz.

“EVİNDE KAL SAĞLIKLA KAL BAYRAMİÇ”"


Kaynak: Haber Merkezi