Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yapmış olduğu, 135.000 m² toplam yatırım alanına sahip Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve Yeni Hizmet Binası’na ziyaret gerçekleştirdi.
 
Ziyaret kapsamında Çanakkale Teknopark alanında son üç yılda tamamlanan ve devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları ile kurumsal süreçler ve projeler ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı. Teknopark’ın bugün itibariyle 51 firma, 8 kuluçka ve 6 ön kuluçka girişimcisi ve yaklaşık 250 Ar-Ge personeli ile %100 dolulukla yeni hizmet binasını açtıklarını belirten Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Doktor Öğr. Üyesi Erkan Bil; hayalleri büyük, enerjisi ve sinerjisi yüksek bir Teknopark olarak, girişimcilerimize AR-GE ve Yenilik ekosistemiyle bütünleşmiş bir yaşam alanı sunmak istiyoruz” dedi.
 
Toplantının ardından Çanakkale Teknopark alanında, spor ve rekreasyon tesislerinde incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat; “Çanakkale Teknopark’ın bu kadar kısa sürede kat ettiği mesafe guru verici. Öğrencilerimizin akademik gelişimi ve iş hayatında başarılı olmaları kadar yeni iş fikirleriyle girişimci olarak desteklenmesini de çok önemsiyoruz.  Genç¸ ve yenilikçi girişimcilerin faaliyet göstereceği Teknopark yerleşkesinin Çanakkale'nin vizyonu için önem arz ediyor. Burada yaratılan ekosistemi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.