Milliyet Gazetesi’nin köşe yazarı, duayen gazeteci Bilal Meşe gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında “Saros-Gelibolu Huzur Durağı” başlıklı yazısında, Gelibolu’dan övgüyle bahsetti.

Meşe’nin 29 Haziran tarihinde yayımlanan yazısı şöyle:
“Yılın yorgunluğunu atmak ve biraz nefes alabilmek için geçtiğimiz hafta Saros’a yelken açtık... Saros Körfezi’ni anlatmaya gerek yok, bilenler bilir...
Pırıl pırıl deniziyle yıllardır tatilcilere kucak açan Saros büyük kentlerin sıkıntılarından arınma yeridir, tam adresidir. Hava sıcaklığının tavan yaptığı anlarda bile Korudağ’dan gelen esintiler, yağmurlar sizleri rahatlatır, keyifli bir tatil yapmanızı sağlar. İşin özeti sıcaktan asla bunalmazsınız, doğayla haşır-neşir olursunuz. Yaşamı kesenize uygundur, Gelibolu’da kurulan pazarlarda aradığınız her türlü organik meyve ve sebzeyi bulursunuz... Tam bir emekli cennetidir...
18 yıldır yaz-kış kaçıp, gittiğim yerdir... Gelibolu uğrak yerimdir, bu süreçte edindiğim dostlarımla buluşurum, sohbetlerimiz hep yaşam üzerine kuruludur. Gelibolu’nun sportif açıdan en büyük özelliği Beşiktaşlıların çoğunlukta olması. Fenerbahçe ve Galatasaraylı dostlar da var, ne var ki fanatik değiller. İyi oynayanı alkışlıyorlar, öyle kırıp-dökmekten uzaktalar. Beşiktaş Kongre Üyeleri de bir hayli fazla. Üyeler ve taraftarlar muhteşem bir şampiyonluk kutlaması yapmışlar, videodan izledim hayran kaldım. O kutlama törenine Fenerlisi, Galatasaraylısı ailecek katılmışlar, daha fazla söze gerek var mı? Spor dostluk ve barış olduğunu o kutlamalarda bir kez daha ortaya koymuşlar, helal olsun.
Emekli Astsubay Şakir Özergene, Gelibolu’da sıkı dostlarımdandır... İyi bir Galatasaraylı olduğu kadar, iyi futbol seyircisidir... Beşiktaş şampiyon olduğu gün, beni arayıp kutlayacak kadar da centilmendir.
İşyerine uğrar günün büyük bir bölümünü Şakir ağabey ve arkadaşlarıyla sohbet ederek geçiririz. Sohbetlerimiz sadece futbolla sınırlı değildir, ülkemizle ilgili sorunlara da dilimiz döndüğünce değiniriz, düşüncelerimizi ortaya koyarız.
Gelibolu’da herkes birbirini tanır, Şakir ağabeyin balık ve av malzemeleri satan dükkanının önü, gün boyu misafirlerin uğrak yeridir. Böyle bir günde sohbet ederken yanımıza Gelibolu Belediyle Başkanı Mustafa Özacar geldi, yanında bir arkadaşıyla... Öyle koruma falan yok, sade bir vatandaş gibi oturdu yanımıza, sohbete katıldı. İki saat oturduk, bu süreçte yoldan geçen vatandaşlar başkanın yanına gelerek, sıkıntılarını dile getirdiler, çözüm bulmasını istediler. Dememiz o ki, sevgili başkan öyle sadece makamında oturan, sorunlara uzaktan bakan birisi değil. Tam tersi her gün halkın arasında dolaşıyor, çözümler üretiyor.
Gelibolu’da şu sıralarda hummalı bir çalışma var, altyapı yenilemesi hızla sürüyor. Turistlerin uğrak yeri olan Gelibolu’yu tepeden tırnağa değiştirmek için sevgili başkan gece gündüz çalışıyor. Ankara Mimar ve Mühendislik Akademisi mezunu başkan, bu avantajını da iyi kullanıyor. Diğer bir özelliği ise spora verdiği destek.  İrili ufaklı sporculara, amatör takımlara belediye olarak adeta kuçak açmış, gençlerin bir dediğini iki etmiyor.
Pek belli etmiyor başkan ama sıkı da bir Beşiktaş sevdalısı. Yeşile hasret kaldığımız şu sıralarda Mustafa Özacar, Gelibolu’daki boş alanlara ya ağaç diktiriyor, ya da çiçek ektiriyor. Valla bir kaç yıl içinde Gelibolu’nun çehresini değiştirmeye kararlı sevgili başkan, biz de kendisine başarılar diliyoruz.”
 
 


Kaynak: Haber Merkezi