Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesi’ne göre, 2013 yılında Ezine ilçesine atanan Kaymakam Ali Fuat Atik, Siirt Valiliğine atandı.
Atik'e düzenlenen veda yemeğine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Ezine ilçe Başkanı Fırat Akgün, STK’lar ve protokol üyeleri katıldı.
Veda yemeğinde konuşma yapan Turan,"Gençlik yıllarımızda valilerimizi törenlerde protokolde görürdük. Özel bir kaç tören dışında vali, kaymakam bilmezdik. Ama şimdi bizim Kaymakamlarımız, Valilerimiz ülkeyi kendisine dert edinerek çalışıyor, gayret gösteriyor. Halkıyla, siyasetçisiyle, muhtarıyla beraber ülkenin mimarına, inşaasına büyük katkı sağlıyorlar" şeklinde ifade etti.

Turan,"Bugün özel bir beraberlik için toplandık. Biz Çanakkalelileri sadece burada doğanlar olarak bilmeyiz. Çanakkale’nin suyunu içen, buraya emek veren kim varsa biz Çanakkaleli olarak bilir ve değerlendiririz. Bugün biz hemşerimiz, Ezine Kaymakamımız Ali Fuat Atik'i Siirt Valiliğine gönderiyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor ve burada göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz şunuda iyi biliyoruz ki Sayın Valimiz bu toprakları unutmayacaktır" dedi.