ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu 18 Mart İlköğretim Okulu Öğrencisi Emir Akbulut’a devretti. Annesi ve öğretmeniyle makama gelen 10 yaşındaki Emir, üniversite kampüslerinde çocuklar ve gençler için daha fazla oyun ve spor alanları olmasını istediğini söyledi.
23 Nisan’da temsili Rektör koltuğuna oturan Emir “Spor gençleri fiziksel açıdan geliştiriyor. Farklı spor dalları kampüste yapılabilmeli, mesela ben yüzmeyi çok seviyorum. Öğrencilerin yaratıcı özelliklerini ortaya çıkarmak için bir sınıf oluşturulabilir. Bu sınıfta çocuklar düşündükleri hayal ettiklerini çizebilir ” şeklinde konuştu. 

Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan bu güzel bayramı çocuklarla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Bir zamanlar hepimiz çocuktuk. Geleceğimiz olan ve ileride ülkemizi yönetecek çocuklarımızın şimdiden bu havayı hissetmeleri için 23 Nisan’da güzel bir gelenek oluşturuldu. Çocuklarımıza birkaç dakikalığına da olsa bu tecrübeyi yaşatmak güzel” dedi.

Rektör Acer, minik konuğu Emir’e günün anısına hediye takdim etti.


Kaynak: Haber Merkezi