AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki'nin Dalyan Mahallesi'nde düzenlenen bir programda muhtarlarla buluştu. Önemli açıklamalarda bulunan Milletvekili Gider önemli açıklamalarda bulundu., "Yerel seçimlerden çok kısa bir süre sonra köylere hizmet götürme birliği seçimi yaşadık ve bunda da gördük ki muhtarlarımız, icraat, iş anlamında AK Parti’ye güveniyor, il genel meclis üyelerimize güveniyor ve bütün ilçelerimizde açık ara AK Parti il genel meclis üyeleri köylere hizmet götürme birliği yönetimine girdiler" dedi.

Programda, Milletvekili Gider muhtarlarla birebir görüşerek yerel sorunları dinledi. Muhtarlar, köy ve mahallelerindeki ihtiyaçları ve talepleri dile getirdi. Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Murat Gürşen, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Özgün ve köy muhtarlarının yanı sıra Lapseki Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sadettin Özkan, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Muhtarı Tarık Kaçan ve Dalyan Mahallesi Muhtarı Volkan Çakır da katıldı.

 

Programda önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, "Aslında ben bu gün siz muhtarlarımızı dinlemeye geldim. Konuşmak yerine sizlerin sorunlarını dinlemeyi tercih ediyorum. Muhtarlığın ne kadar zor olduğunu iyi bilenenlerdenim. Çükü size laf söyleyemeyen ailenize, eşinize, çocuklarınıza laf söyler dolayısıyla bu seçimlerden sonra sadece sizi değil ailelerinizi de tebrik ediyorum. Allah önce onlara güç kuvvet kolaylık versin benim selamımı ailelerinize iletirseniz memnun olurum. Yerel seçimlerden çok kısa bir süre sonra köylere hizmet götürme birliği seçimi yaşadık ve bunda da gördük ki muhtarlarımız, icraat, iş anlamında AK Parti’ye güveniyor, il genel meclis üyelerimize güveniyor ve bütün ilçelerimizde açık ara AK Parti il genel meclis üyeleri köylere hizmet götürme birliği yönetimine girdiler. Bu millet bize, biz bu millete lazımız ve birlikte yürümek  zorundayız. Bu konuda da herkesle hem fikiriz. Muhtarların kavga döğüşle değil de iş odaklı konulara yaklaştığını bilirim Lapseki’de. Dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz. Allah taraflıdan verilmiş bir nimet. Ha bunu kullar olarak ta çalışarak daha iyiye, daha güzele ulaşarak vatandaşlarımızı  en mutlu şekilde yaşatmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

Bünyamin Nami Tonka

Foto:BHA