Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, İl Emniyet Müdürü Selim ARICI, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı V.  SG. Yüzbaşı Derya KARA ELDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki ADAR, ÖSYM Sınav Koordinatörü Ali Emre BİLİR ve ÖSYM koordinatör personeli Taşkın SOYLU katıldı.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Koordinasyon Toplantısında, sınav öncesi, sınav sırasında ve sınav sonrası alınacak tedbirler ve kurumlar arasında koordinasyon konusunda yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

 

İl genelinde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması hususunda tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde görev yapacaklarını belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Vatandaşlarımızın özellikle sınav saatlerinde trafiği sıkıntıya sokacak etkinliklerden kaçınmalarını, sınav süresi içinde öğrencilerimizin dikkatini dağıtacak klakson çalma, özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapma gibi davranışlardan kaçınmaları noktasında hassasiyet göstermelerini önemle rica ediyorum. Tüm kurumlarımıza ve vatandaşlarımıza katkıları için teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilere ve adaylara başarılar diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: Valilik