Biga Orman İşletme Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen etkinlikte saat 10:00’da Biga Abdiağa Orman Parkı trekking yolunda  orman yangınlarına neden olacak atıklar toplandı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığın bağlına Orman Genel Müdürlüğü, orman yangınlarını önlemek için orman yolları, yangın önleme şeritleri, orman bakımı, enerji nakil hattı altları yakınında yanıcı etmenlerin temizliği gibi birçok çalışma yürütüyor.

 

Bu kapsamda orman yangınlarının önlenmesi, olası yangın sayılarının ve şiddetinin düşürülerek çevreye olan zararların en aza indirilmesi, vatandaşlarda orman yangınlarının çıkmasını önleme bilincinin oluşturulması amacıyla bütün illerde 3 Mayıs Cuma günü saat 10.00'da "Orman Benim" kampanyası çerçevesinde Biga Abdiağa Orman Parkında çöp toplandı.

 

Programa, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Orman İşletme Müdürü Semih Aydın, Biga Gençlik Ve Spor Müdürü Celal Avcı,  Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Biga Belediye meclis üyesi Ergün liman,  Biga orman işletme personelleri, ve öğrenciler katıldı.

 

Haber Merkezi

Foto: BHA