Yenice ilçesine bağlı Kalkım Belediye başkanlığını bağımsız girerek kazanan ve Türkiye’nin en genç belediye başkanı unvanını elinde bulunduran Zeynep Çelik’in AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ile ilgili yaptığı açıklamalar çok konuşuldu. Belediye başkanı olarak kendisi ile yakın çalışma isteğini ileten Başkan Çelik, Gider’i sadece Çanakkale milletvekili olarak değil, Çanakkale’nin abisi olarak tanıdığını söyledi.

 

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Çanakkale’de beklenmeyen sonuçlar çıktı. Çanakkale’de yeni seçilen başkanlar içinde Zeynep Çelik’i Türkiye tanıdı. Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde bağımsız belediye başkan adayı olarak seçime giren 22 yaşındaki Çelik, seçim sürecinde çok iyi bir çalışma yaparak oyların çoğunluğunu aldı ve başkan seçildi. Çelik, bir anda Türkiye gündemine oturdu. Türkiye’nin en genç belediye başkanı unvanını eline alan Çelik’in nasıl bir çalışma yapacağı merak ediliyordu.

HEMEN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Seçimi kazanan genç başkan, kendisinden beklenmeyen performansı sergiliyor. Beldeye hizmet götürmek için ilk olarak AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’i ziyaret etti. Kalkım’la ilgili konuların görüşüldüğü ziyarette Ayhan Gider, Çanakkale’nin her bir beldesinin olduğu gibi Kalkım’ın da kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade ederek; “Yoğun bir seçim telaşını geride bıraktık. Her zaman, ‘En doğru hakem millettir’ dedik ve halkımızın verdiği kararları saygı ile karşıladık. Bu anlamda, yeni görevinizde sizlere başarılar diliyorum. Çanakkale’nin her bir noktası bizler için kıymetli. Bugüne dek gerek memuriyet döneminde gerek milletvekilliği döneminde Kalkımlı hemşehrilerimizin refahını artıracak çok sayıda yatırıma imza attık. Kalkımlı hemşehrilerimiz, dün ne kadar kıymetliyse bugün de yarın da bizler için kıymetli olmaya devam edecek. Kalkım’a yönelik söz verdiğimiz projelerimiz, uygun bir takvimle yapılmaya devam edecek. Bu süreçte ne kadar uyumlu olursak, Kalkım da o kadar çok kazanacaktır. Kalkım’ın zararına olacak işlere ne kadar karşıysak, Kalkım yarına olacak tüm işlerin de o kadar yanında olacağız. Bu vesileyle hem nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor hem de görevinizde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇANAKKALE’NİN ABİSİ

Görüşmeden sonra açıklama yapan Başkan Çelik, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in Çanakkale sevdasına şahit olduklarını dile getirdi. Başkanı olduğu beldesi ile ilgili düşüncelerini, çalışmalarını ve hedeflerini Milletvekili Gider’e aktardığını belirten Çelik, kendisi ile iyi bir şekilde çalışmak istediğini aktardı. Başkan Çelik, “Sayın milletvekilimizle, Kalkım özelinde fikir alışverişi yaptık. Bizler Ayhan Gider’i sadece Milletvekili olarak değil, Çanakkale’nin tanıdığı haliyle  ‘Ayhan Abi’ olarak tanıyor ve seviyoruz. Bu haliyle de onun Çanakkale’de yaşayan herkesin sorunuyla siyasi görüşüne bakmaksızın ilgileneceğinden eminiz. Onun için ben Belediye Başkanı olarak kendisiyle yakın çalışma isteğimi belirttim. Kendisi de bu talebimizin gayet doğal ve haklı bir talep olduğunu söyleyerek Kalkım’ın her türlü sıkıntısında yanımızda olacağına belirtti. Ziyaretimizden memnun ayrılıyoruz” dedi.

Mehmet Güler

Foto: BHA