Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri; sosyal sorumluluk dersi kapsamında hayvan haklarına bilinç sağlamak amacıyla patilere umut isimli bir proje gerçekleştirdi. Projenin ilk ayağında Çanakkale Belediyesi Kedi Köyü’nde evleri boyayan öğrenciler, projeyi hayvanlara ilk yardım konferansı ile tamamladı.

Havan sağlığı, hayvan hakları ve acil durumlarda neler yapılması gerektiğine ilişkin farkındalık yaratmayı planlayan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Cansu Azılı, Tuğba Sayı, Dilara Eslem Rahmet ve Sıla Tercan, Patilere Umut Sosyal Sorumluluk Projesi’ni hayata geçirdiler. Proje kapsamında ilk olarak Çanakkale kedi köyündeki evleri boyayan öğrenciler, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası nikah salonunda düzenlenen konferansla projeyi tamamladı.

Çanakkale Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Veteriner Hekim Görkem Bakır, hayvanlarda acil durumlarda neler yapılması gerektiğini anlattı. Kaza anında hayvanlara nasıl müdahale edileceği ve nasıl sargı yapılacağını bir köpek oyuncağı üzerinde uygulamalı olarak gösteren Veteriner Hekim Bakır, bazı çiçek veya çikolataları yediklerinde zehirlenebilen hayvanlara, zehirlenme durumunda neler yapılması gerektiğini de aktardı.

Öğrencilerin kendi imkan ve çabalarıyla organize ettiği sossyal sorumluluk projesine Cengiz Ambalaj, Gözde Ticaret, Ajansbzn, Uzmaneller Tarım, Manky Petshop sponsor olurken, çanakkale Belediyesi ise proje ortağı olarak katıldı. Konferans sonunda ders sorumlusu Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Onur Bayram tarafından, Veteriner Hekim Görkem Bakır ve Sigortacı Alparslan Burak Sütlaş’a teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Haber Merkezi