Öztürk, ayrıca seçim çalışmalarının masrafı ve hatta promosyon paralarının da belediye kasasında çıktığını belirterek takipçisi olacaklarını söyledi.

 

 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde beklenmedik değişimin yaşandığı yerlerden biri de Lapseki Belediyesi oldu. Yıllardır AK Partili Eyüp Yılmaz’ın başkanlığı yaptığı ve geçen seçimde de aday olduğu Lapseki Belediyesi’nin İYİ Parti adayı Atilla Öztürk kazandı. AK Parti’nin kalesini ele geçiren Öztürk, çalışmalarına da hızlı başladı. Öztürk, belediyenin mali durumunu sosyal medyada paylaştığı video ile duyurdu.

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

 

Başkan Öztürk, "Çok şükür sizlerin teveccühü ile göreve gelmiş bulunmaktayız. Şeffaf belediyecilik demiştik. Bugün belediyemizin yaklaşık 150 milyon lira borç ile devralmış olduk. Kasamızda ise yaklaşık 350 bin TL var. Ne yazık ki seçim için yapılan çalışmalara kadar, alınan promosyonlara kadar belediyemizin öz bütçesinden kullanıldığını gördük. Denetçilerimiz ve avukatlarımız bu konuyla ivedikle ilgilenecekler. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz diye yola çıkmıştık. Niye başkan adayı olduğumu soruyordunuz.  Bu düzeni düzeltmek için geldim ve ben buradayım. Hiç korkunuz olmasın. Biz Lapseki'yiz" dedi.

 

Tuba Demirtaş