Erkek, Halk Bahçesi'nin yaklaşık 3 katı büyüklüğünde olacağını söylediği Kent Park'ın içinde bir çok faaliyet alanının bulunacağını söyledi. Kent Park'ın yanında ayrıca bir Ekolojik Kreş yapacaklarını söyleyen Erkek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı

 

Çok değerli hemşehrilerim, Esenler Mahallemizde Ahmet Piriştina Caddemizin kuzeyindeki 75 dönümlük park alanımızın içerisindeyiz. Burada harika, çok amaçlı tematik bir park yapacağız. 75 bin metrekare, halk bahçemizin yaklaşık 3 katı büyüklüğünde. Parkımızın içerisinde botanik park olacak, ıslah edilmiş dere yatağının üzerinde köprüler olacak, yürüyüş ve bisiklet yollarımız olacak, 7'den 70'e herkesin yararlanabileceği, dinlenebileceği, spor yapabileceği, doğa ile iç içe vakit geçirebileceği harika bir park yapacağız.

 

25 DÖNÜME SPOR ALANLARI YAPILACAK

 

Bu parkın hemen yakınında 25 dönümlük bir alanımız var. Orada da spor sahaları olacak, basketbol sahaları olacak. Tenis sahaları ve gençlerimiz için spor alanları olacak.

 

10 DÖNÜM ALANA EKOLOJİK KREŞ

 

Yine bu 75 dönümlük park alanımızın çaprazında 10 dönümlük bir alanımız var. Orada Ekolojik Kreş yapacağız çocuklarımız için. Burada olağanüstü güzel bir yaşam alanı, tematik park, kent park yaratacağız. Yeşil alanlarımızı, park alanlarımızı çoğaltacağız. Yaşam standartı yüksek güzel bir kenti hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Haber Merkezi