Sergi açılışına; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuba Batu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden Simay Balaban ve Ömer Karaman anısına düzenlenen sergiyi Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrenci ve öğretim elemanları düzenledi. Sergide, hayatını kaybeden öğrencilerden geriye kalan anıları ve yaptıkları el sanatları çalışmaları paylaşıldı.

 

“Sarsıldık” başlığı ile düzenlenen serginin; kayıpları anmak, deprem bölgesinin unutulmadığını göstermek ve sanat yoluyla bir iyileşme çabası olduğunu ifade Doç. Dr. Tuba Batu açılış konuşmasında, “Bu sergiyi kaybettiğimiz öğrencilerimiz Simay ve Ömer’in işlerini görmeniz adına, aslında gecikmeli bir yılsonu sergisi olarak takdim ediyoruz. Bu sergiyi bir sanatla iyileşme çabası olarak adlandırabiliriz çünkü anacağız, hatırlayacağız ve hiç unutmayacağız ama aynı zamanda kendimizi de iyi tutmaya çalışacağız” dedi.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal serginin hayırlı olmasını dileyerek ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen ve binlerce canımızı kaybettiğimiz 6 Şubat Depreminin büyük bir felaket olduğundan söz etti ve depremde hayatını kaybedenler adına taziye dileklerinde bulundu.

 

Sergi, Çanakkale Korfmann Kütüphanesi Sergi Salonu'nda 26 Şubat – 8 Mart 2024 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Haber Merkezi