AK Parti Çanakkale Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, tüm belediyeleri kazanmak zorunda olduklarını belirterek, parti teşkilatlarına şu uyarıda bulundu; “Eğer biz birbirimizle tartışmaya başlarsak, seçim değil de lüzumsuz işlerle uğraşmaya başlarsak, seçim akşamına kadar her sokaktan her mahalleden biz çıkmazsak ve bu belediyelerden herhangi birini kaybedersek, emin olun ki sadece bu dünyada değil, öbür dünyada da bunun vebalını ödeyemeyiz.” dedi.

 

AK Parti, Çanakkale Belediyesi dışındaki belediye başkan adaylarını açıklamamıştı. Merakla beklenen adaylar listenin yayınlaması ile ortaya çıktı. Parti, Çanakkale genelindeki ilçe ve belde belediye başkanlarını tanıttı. İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım törenine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, il ve ilçe teşkilatları, tüm belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

 

Partililerle dolan salonda “Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Gerçek Belediyecilik” sloganı kullanıldı.

 

BİR BİRİNİZLE UĞRAŞMAYI BIRAKIN SEÇİME ÇALIŞIN

 

Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, önemli mesajlar verdi. Cumhur İttifakı’na vurgu yaparak konuşmasına başlayan Gider, Ayhan Gider, “Bugün coşkulu kalabalığı görmek gerçekten çok güzel. Bir yıl içinde ikinci seçime giriyoruz. Daha bir yılı doldurmadık. Görüyorum ki hiç birinizin yüzünde yorgunluk yok. Tam tersine tersine Cumhurbaşkanlığı’nı almanın gururu var.

 

Biz her platformda söylüyoruz. 2016 yılından beri Cumhur İttifakı ile seçime giriyoruz. Bu itifak bir gönül ittifakıdır, pazarlıkların ittifakı değildi, bu ittifak memleket sevdalıların ittifakı. Bir de karşımızda adının neden Millet olduğunu bilmediğimiz Millet İttifakı var. Milletten kopuk, milletle alakası olmayan bir ittifak. İttifak olarak da gelseniz buradayız, tek tek gelseniz de buradayız.

İstanbul Adliyesi’ne saldırı oldu. Teröristler kimler çıktı biliyormusunuz?. Birisi için HDP milletvekili demiş ki, “Haksızlığa uğruyor”, öbürüsün için Halk Partisi Milletvekili demiş ki, “haksızlığa uğruyor.” Hangi ayrıydınız. Berabersiniz.

 

Seçim sürecinde adaylarımızın tamamı rakiplerini mindere çekecekler. Ben inanıyorum ki başta Jülide İskenderoğlu kardeşim olmak üzere. İlçelerdeki ve beldelerdeki tüm arkadaşlarımız, seçim sürecinde rakiplerini mindere çekmeyi başaracaklar.

 

GELİBOLU’NUN YAPAMADIĞINI EVŞREŞE BELEDİYESİ YAPTI

 

Gelibolu Belediyesi bir Pazar yeri yapamazken, 2 bin nüfuslu Evreşe Belediyesi opera salonu yaptı. İşte bunun için siz minderden kaçıyorsunuz.

 

Bugün salona bakıyorum tüm aday adayı arkadaşlarımı görüyorum. Hiç kimse ben listede yokum diye darılmadı gücenmedi. Çünkü herkes hizmete talip oldu. belki de hizmeti benim diğer arkadaşım benden daha iyi yapar diye seviniyordur. Makam mevki koşturmak, oturduğu koltuktan kalktığı zaman şımarık çocuk gibi yerleri tekmelemek CHP’nin geleneğidir. Bizde ben yok biz varız.

 

Sizlerden bir ricam var. Biz tüm belediyeleri kazanmak zorundayız. Tüm belediyeler AK Parti’ye lazım olduğu için değil, tüm belediyelere AK Parti lazım olduğu için biz buraları kazanmak zorundayız. Eğer biz birbirimizle tartışmaya başlarsak, seçim değil de lüzumsuz işlerle uğraşmaya başlarsak, seçim akşamına kadar her sokaktan her mahalleden biz çıkmazsak ve bu belediyelerden herhangi birini kaybedersek, emin olun ki sadece bu dünyada değil, öbür dünyada da bunun vebalını ödeyemeyiz bunu böyle bilin. Çok da vakit yok. 31 Mart akşamına kadar hep beraber koşturacağız. 31  Mart akşamı öyle görecek ki Ankara, Çanakkale eski Çanakkale değil. Ve 1 Nisan’dan sonra Çanakkale halkı öyle birşeyi görecek ki, belediyecilik bugüne kadar gördüğü belediyecilik değil.”

 

 

KONUŞMALARIN ARDINDAN ADAYLAR TANITILDI. ADAYLAR ŞÖYLE;

 

AYVACIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI :ERSAN SEZER,

BAYRAMİÇ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: SAADETTİN ARSLAN

BİGA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: BÜLENT ERDOĞAN

BOZCAADA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: MUSTAFA MUTAY

ÇAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: ERSİN ÇETİN

ECEABAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: SERKAN GÜNDÜZ

EZİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: GÜRAY YÜKSEL

GELİBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: KAMİL SOYUAK

GÖKÇEADA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: YILDIRAY ÖLÇEK

LAPSEKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:EYÜP YILMAZ

YENİCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: VEYSEL ACAR

AYVACIK KÜÇÜKKUYU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: HALİL ZAHİT MERT

BİGA GÜMÜŞÇAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI :ADNAN PASTIRMACI

BİGA KARABİGA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI :AHMET ELBİ

ÇAN TERZİALAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI : TUNCAY GÖYMEN

EZİNE GEYİKLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI : MEVLÜT ORUÇOĞLU

GELİBOLU EVREŞEBELEDİYE BAŞKAN ADAYI: HAKKI UYSAL

GELİBOLU KAVAKKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI : MERT NİZAMOĞLU

LAPSEKİ ÇARDAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: RECEP SEZGİN

LAPSEKİ UMURBEY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:İLKER UZUNÇAKIR

MERKEZ KEPEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:CÜNEYT AKSU

YENİCE KALKIM                BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: İBRAHİM TAŞKIN

 

 

Mehmet Güler