20 – 27 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Çanakkale’yi temsil ederek ödül kazanan 18 Yaş Kızlar kategorisinde Türkiye üçüncüsü olan Dilek TÜRÜNZ, 12 Yaş Genel kategorisinde beşinci olan Emir Aras Zor ve 11 Yaş Kızlar kategorisinde dokuzuncu olan Hazal Demir, Vali İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.

 

Antrenör Elnur Aliyev, Sporcu Velileri Şengül Türünz, Aysun Zor ve Doğanay Acarbaş Demir’in de bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, sporcular Dilek Türünz, Emir Aras Zor ve Hazal Demir ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Katıldığı müsabakalarla ilgili sporcudan bilgi alan Vali İlhami Aktaş, Sporcular; Türkiye üçüncüsü olan ve ülkemizi yurt dışında temsil etme hakkı Dilek Türünz, Emir Aras Zor ve Hazal Demir’i tebrik ederek başarılarının daim olmasını diledi.

 

Antrenör Elnur Aliyev, veliler ve sporcular, desteklerinden dolayı Vali İlhami Aktaş’a teşekkür ettiler. Vali İlhami Aktaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

 

Haber Merkezi