Çanakkale Valiliği, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve hayırsever Cenal Elektrik Üretim Anonim Şirketi ile imzalanan protokol kapsamında yapımı tamamlanan Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı.  

 

Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulunun açılış programına; Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergun Çağman Esirgemez, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK PARTİ Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Cenal Elektrik A. Ş. İşletme Müdürü İhsan Acar, Cenal Elektrik A. Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Surat, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Karabiga İlkokulu ve Ortaokulunun açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış programında; AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi,Cenal Elektrik A. Ş. İşletme Müdürü İhsan Acar ve Cenal Elektrik A. Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Surat konuştu.     

 

Yapılan konuşmaların ardından Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulunun açılışı yapıldı.  Açılışın törenini sonrasında Vali İlhami Aktaş, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Cenal Elektrik A. Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Srat ve protokol üyeleri tarafından  4 katlı,18 derslik, 3 idare odası, öğretmenler odası, rehberlik servisi, özel eğitim sınıfı, müzik sınıfı, teknoloji tasarım sınıfı, görsel sanatlar salonu, yemekhane, laboratuvar, kütüphane, bilgisayar salonu, çok amaçlı salon, personel odası, okul aile birliği toplantı odalarından oluşan Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulu gezilerek incelemelerde bulundu.

 

Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulunun dersliklerini de gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, derslerine çalışmalarının yanı sıra kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak öğrencilere başarılar diledi.

 

Öğretmenlerle de bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.

 

Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulunun gezilmesinin ardından açılış töreni sona erdi.

Haber merkezi