112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Şuayip Üner, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergun Çağman Esirgemez, İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Pulluk, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Şahin Şenoklar, Çanakkale Roman Kadınlar Sosyal Etkinlikler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kardelen Şenoklar ve ilgili kurumların personeli katıldı.

 

Toplantısında; eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler ile sosyal yardım konularında yapılan ve yapılacak çalışmalar ile Çanakkale’de Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi ve 1. Aşama Eylem Planı 1. toplantısında alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

Devletimizin bütün imkânları ile Roman vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş,  Roman vatandaşlarımızın devletimizin bütün imkânlarından en iyi şekilde yararlanması için tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalıştığını ifade etti.

 

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi ve 1. Aşama Eylem Planı 2.toplantısı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Haber Merkezi