Kıvılcım Spor Akademisi 3’üncü yaşını kutluyor. Kısa sürede büyük başarı elde eden eğitim kurumun arkasında 20 yıllık tecrübe bulunuyor. Akademi, aynı zamanda Çanakkale’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ayrıca Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından yetki almış tek kurum olmanın gururu ile yapılıyor.

Akademinin sahibi ve kurucu antrenörü Serap Şengezer gerekli her türlü materyal ve 640 metrekarelik bir akademide yetiştirdiği ve meslektaşı olan Özen Kavaz hocamızla beraber özel çocuklarımıza hizmet veriyor.

Özel gereksinimli bireylerde temel hareket eğitimi veren Kıvılcım Spor Akademisi, disiplinler arası bir yöntem de kullanıyor. Hocaların pek çok yan alanda katıldıkları eğitimler ile güncel yöntem ve yönelimlere de hakim olarak yaptıkları çalışmalar; olumlu sonuçlarını çocuklarda görülüyor.

 

Kıvılcım Spor Akademisi içinde eğitim alan çocukların kurumda bulundukları süre içinde hem sigorta kapsamında hem de dijital güvenlik ağı ile güvende. Akademide ayrıca veliler için bir bölüm ayrılmış. Buraya gelen veliler bu özel bölümden sınıftaki eğitimleri ekrandan izleme imkanı buluyor.

ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME YAPILIYOR

Kıvılcım Spor Akademisi’ne başvuran her çocuk için önce ücretsiz bir değerlendirme yapılıyor. Bu uygulama da ihtiyaç duyulan bölge ve eğitim biçimi tespit edilerek, çocuğa özel program hazırlanıyor. Çocuğa tahsis edilen saat ve sınıfta, kişiye özel program uygulanıyor ve maksimum fayda sağlanıyor.

Temel hareket eğitimi süresince, terapi değil eğitim, ilkesi ile çocuğa farklı sosyal ve davranışsal beceriler de elde ediliyor. Akademimiz ‘Geleceğin Ateşine Kıvılcımız’ sloganı ve ‘Sevgi en büyük güçtür’ ilkesiyle her çocuğun dokunma hedefi sürdürülüyor.

İLÇELERDEKİ ÇOCUKLARA ULAŞTILAR

Akademi sadece şehir merkezinde değil ilçelerdeki çocuklara da ulaşıyor. Biga, Bayramiç, Lapseki, Çan, Eceabat gibi ilçelerde de çocuklara ulaşan akademi, tecrübeli hocaları Serap Şengezer ‘in rehberliğinde büyük gelişmeler sağlanıyor.

2011 yılından beri Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı spor kulübü ile de profesyonel sporcular yetiştirmeye devam ediliyor. Kıvılcım Spor Akademisi Spor Kulübü adıyla faal olan kulüpte masa tenisi ve atletizm branşlarında sporcular yetiştiriliyor.

 

Atakan Alkış

Foto: BHA