Ümitler Avrupa Şampiyonası için Milli Takım forması giyecek olan Lapseki Belediyesi'nin sporcusu taekwondocu Zeynep Taşkın, Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda gösterdiği üstün performansın ardından, Avrupa Taekwondo sahnesinde adını duyurmak için Romanya gidecek. Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda rakiplerini puan farkı ve nakavtla geçerek altın madalyanın sahibi olan Zeynep Taşkın, Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

 

Yolculuk öncesi bir açıklama yapan Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Taekwondo sporu ne kadar da gündeme hak ettiği kadar gelmese de Türkiye’nin Uluslararası arenada en başarılı olduğu spor dallarından birisi. Türk taekwondosu Dünya’da ilk 3’ünden birisi. Bunun en yakın örneği Milli takımımız geçen sene ve bu sene Büyüklerde Dünya şampiyonu ve Yıldızlar Avrupa şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Biz de Çanakkale olarak küçük bir il olmamıza rağmen milli takıma pek çok sporcu gönderdik. Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz.Romanya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa taekwondo şampiyonasında Çanakkale’nin başarılı sporcusu, sporcum Zeynep Taşkın’dan gelecek başarıdan yana hiç şüphemiz yok. Bizim ona olan inancımız tam. İnşallah onu altın madalya ile omuzlarımızda karşılayacağız. Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu. Kızlarımızın nerelere ulaşarak ne başarabilecekleri konusunda onlara bir örnek ve kılavuz. Bunun yanında yine Zeynep, başarıya sahip çıkılarak destek olduktan sonra neler başarabileceğimizin de bir örneği. Bu konuda Zeynep’e sahip çıkan ve kanatları altına alan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

 

Zeynep Taşkın ise “Çok uzun yıllardır bu sporun içindeyim. Çok vakit harcadım, çok emek verdim. Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü. İnşallah Romanya’dan altın madalya ile dönerek İstiklal Marşımızı el memleketinde en üst mertebeden okutmak istiyorum. Madalyamı bana sahip çıkan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a, aileme, bana inanan ve destek verenlere armağan etmek istiyorum. Bunu için mücadele edeceğim, bunun için tatamide savaşacağım.” dedi.

 

Atakan Alkış

Foto: BHA