Günlerdir Çanakkale genelinde etkili olan yağış, bu sefer Yenice’yi vurdu. Yenice ilçesinde etkili olan sağanağın ardından Namazgah Ahiler Yol Çıkışı Kır Lokantası mevkinde yol çöktü. İlçenin Namazgah Ahiler Yol Çıkışı Kır Lokantası mevkisinde meydana gelen yol çökmesi nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Bu yolu kullanan sürücüler ise alternatif güzergahlara yönlendirildi.

KAYMAKAM GÖKTAŞ İNCELEME YAPTI

Yol çökmesinin ardından Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, kuvvetli sağanak yağışın etkili olduğu Yenice İlçe Merkezi, Kalkım Beldesi ile Akçakoyun, Başkoz, Gündoğdu, Engeci, Kurtlar, ve Kargacı Köylerinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Göktaş koordinasyonunda Jandarma, Emniyet, Özel İdare, Orman, Yenice Belediyesi, Kalkım Belediyesi, DSİ, Karayolları ekipleri başta olmak üzere fedakarca çalışan tüm kamu kurum ve kuruluş alanda çalıma yaptı.

Kaymakam Göktaş, aşırı yağış sonrası hasar oluşan Namazgah-Ahiler-Karabey grup yolunda incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi alan Kaymakam Göktaş, çalışmalarda başarılar diledi.

 VALİ AKTAŞ DA YENİCE’YE GİTTİ

Yağmur ve selden en fazla etkilenen yerlerden biri olan Yenice ilçesine Vali İlhami Aktaş da gitti. Yenice Kaymakamı Musa Göktaş tarafından karşılanan Vali Aktaş, aşırı yağışlar etkilenen Yenice merkez mahalle, yol ve evlerde incelemelerde bulunarak bölgede yürütülen çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için tüm kurumların özveri ile çalıştığını belirten Vali İlhami Aktaş, vatandaşlarla bir süre görüşüp, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yenice ziyareti kapsamında aşırı yağışlardan etkilenen Sevim Bodur Öğrenci Yurdu ve Kapalı spor salonunda incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali İlhami Aktaş’ın Yenice ilçesi ziyaretlerine, Yenice Göktaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, İl Emniyet Müdür V. Atınç Kelecek, İl Genel Meclis Üyesi Recai Ertan, AK Parti Yenice İlçe Başkanı Faruk Günay ve kurum yetkilileri eşlik etti.

Mine Yel

Foto: BHA